![](https://i0.wp.com/farosomogenias.gr/wp-content/uploads/2020/09/Selection_785.png?fit=730%2C388&ssl=1)
Αλλαγή σκυτάλης στο Ίδρυμα Αμπετείου Σχολής
![](https://i0.wp.com/farosomogenias.gr/wp-content/uploads/2020/09/Selection_785.png?resize=800%2C425&ssl=1)
Μετά από μια μακρά υπηρεσία στο ίδρυμα της Αμπετείου Σχολής , ο κ. Νικόλαος Βαδής παρέδωσε την σκυτάλη παραιτούμενος για λόγους υγείας και γενικότερης κοπώσεως – με τις ευχές του Σεβασμιότατου Αρχιεπισκόπου Σινά κ.κ. Δαμιανού – στον για πολλά χρόνια συνεργάτη της Μονής κ. Αντώνιο Καζαμία.
Η ανάληψη της θέσης του διαχειριστικού διευθυντή από τον κ. Αντώνιο Καζαμία σηματοδοτεί μια στροφή του ιδρύματος σε στελέχη της νέας γενιάς , καθώς ήδη από διετίας ο μέσος όρος της ηλικίας του ΔΣ είχε μειωθεί σημαντικά με την συμμετοχή της κ. Ελένης Μαγγανά – Οικονόμου σε αυτό.
Το ΔΣ που αποτελείται από επτά μέλη , υπό την Προεδρία του Σεβασμιότατου Αρχιεπισκόπου Σινά κ.κ. Δαμιανού θα συνεδριάσει με την νέα του σύνθεση σύντομα ανοίγοντας μια νέα σελίδα και συνεχίζοντας έτσι την υπεραιωνόβια πορεία του.
(ekkairo.org)